ZV Olympia Nieuws

Welkom op de nieuwspagina

Op deze pagina kun je de laatste nieuwsberichten vinden van onze vereniging. Voor de zwemmers, ouders/verzorgers en andere zwemfans is het altijd leuk om te lezen over de behaalde resultaten van onze zwemmers. Wedstrijdverslagen, maar ook ander leuk nieuws over onze vereniging wordt op de nieuwspagina van deze site geplaatst. Het merendeel van het nieuws wordt verzorgd door onze secretaris en commissies. Ingezonden stukken kunnen natuurlijk ook een plaatsje krijgen op deze pagina.

Daarnaast heeft Olympia een besloten Facebook pagina voor onze leden. Hier worden de wedstrijdverslagen en eventuele foto's van de wedstrijden en activiteiten geplaatst. Om toegang tot deze pagina te krijgen moet je wel lid zijn van Olympia. Stuur een bericht naar ons secretariaat of meld je aan bij facebook.

Selectie, Trainingen, Nieuws, Minioren, Swimkick, Bestuur, Masters

Nieuw Zwemprotocol per 17-10-2020

Helaas blijven de deze week aangekondigde maatregelen van de regering met betrekking tot de bestrijding van Covid-19 wederom voor onze vereniging niet zonder gevolgen. We voeren daarom de volgende wijzigingen in het zwemprotocol door.

Samengevat betekent dit het volgende:

  1. Alle leden tot en met 17 jaar kunnen zonder beperkingen blijven zwemmen.
  2. Voor leden vanaf 18 jaar gelden beperkingen. Dit betekent dat er met maximaal 4 personen per baan en 20 zwemmers per keer kan worden gezwommen.
  3. Alle wedstrijden zijn tot nader order afgelast.

De feitelijke invulling is in deze nieuwsbrief uitgewerkt en vastgelegd in het gewijzigde protocol verantwoord zwemmen. Deze vind je in de bijlage van dit bericht.

Hierbij moet ik melden dat we de nu bekende richtlijnen van de Knzb invullen, maar we nog in afwachting zijn van reacties vanuit onze gemeente en Laco als verhuurder van ons bad. Afhankelijk van hun reactie moeten we wellicht nog meer aanpassingen doorvoeren. Dat is helaas niet anders, maar we zijn verplicht de regels per direct aan te scherpen en kunnen daarom hun reacties niet afwachten.

Wedstrijden

Er gaan geluiden rond om wedstrijden door te laten gaan in aangepaste vorm. Echter we horen ook tegengeluiden dat de veiligheidsregio’s hier negatief op adviseren. In overleg met onze trainers en vrijwilligers hebben we besloten bewust niet de randen van de regels op te zoeken, ons alleen te richten op de reguliere zwemtrainingen en ons verstandig in deze crisis te gedragen.

We zetten helaas weer een aantal stappen terug in onze bewegingsvrijheid. Ons doel is en blijft het voor iedere vrijwilliger en sporter mogelijk te maken met plezier te ontmoeten en sporten. Daarom beperken we onze activiteiten tot een minimaal niveau. Daarbij sluiten we ons aan bij de oproep van ons kabinet dat dit begint en eindigt met ons eigen gedrag en dat wat kan, ook niet per sé hoeft.

Ik reken op ieders bijdrage hierin en respect voor de afspraken die we met elkaar maken.

Blijf gezond en blijf vooral sporten.

Groet, Jan van Breda, voorzitter.

Maatregelen

Groepsgroote en afstand

De nieuwe maatregelen zijn gericht naar leeftijd en groepsgrootte. Deze gelden voor leden van 18 jaar en ouder. Dit betekent dat:

  • Trainingen voor leden tot en met 17 niet wijzigen.
  • Trainingen voor leden vanaf 18 jaar worden beperkt tot 4 personen per baan, maximaal 20 personen per les en met 1,5 meter onderlinge afstand in en om het bad.
  • Het dragen van mondkapjes verplicht is voor iedereen vanaf de middelbare school. Concreet draagt iedere vrijwilliger, zwemmer van de selectie of masters een mondkapje.
  • Bidons worden nooit (na)gevuld in het zwembad. Je neemt zelf voldoende drinken mee.
  • Toiletbezoek alleen kan bij uiterste nood.
  • Alleen zwemmers en vrijwilligers het zwembad betreden.

Aangepaste trainingstijden

De trainingstijden zijn vanaf 19-10-2020 als volgt vastgesteld:

Dag
Groep
Tijd
Leeftijd

Maandag:

Minioren

18.30-19.30

t/m 17 jaar

 

Selectie

19.30-20.30

18 jaar en ouder

 

Recreatief zwemmen

20.30 -21.15

21.30-22.15

18 jaar en ouder

18 jaar en ouder

Dinsdag:

Selectie

18.30-20.00

t/m 17 jaar

Woensdag:

Minioren & Selectie

17.30-18.30

t/m 17 jaar

 

Swimkick

18.30-19.15

t/m 17 jaar

Donderdag:

Selectie

18.30-20.00

18 jaar en ouder

Vrijdag:

Minioren

17.30-18.30

t/m 17 jaar

 

Selectie

18.30-20.00

t/m 17 jaar

Oproep leden selectie: Wanneer je zwemtijd wijzigt als gevolg van je leeftijd, meld bij onze secretaris Carmen Kilian Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. wat je alternatief gewenste trainingstijd is. Daarbij geldt dat dit bij voorkeur op de dinsdag of vrijdag is voor de leeftijd tot en met 17 jaar, omdat op woensdag het bad al vol ligt.

Oproep masters: Vanuit jullie coördinator zal een bericht komen om de bezetting binnen de gestelde groepsgrootte te organiseren. Daarbij geldt dat we er vanuit gaan dat je ook daadwerkelijk komt op een door jou aangemeld tijdstip, anders vervalt je plaats.

Herfstvakantie

In de herfstvakantie van 19 tot en met 23 oktober gelden aangepaste trainingstijden.

Dag
Groep
Tijd
Leeftijd

Maandag:

Minioren

18.30-19.30

t/m 17 jaar

 

Selectie

19.30-20.30

18 jaar en ouder

 

Recreatief zwemmen

Geen zwemmen

 

Dinsdag:

Selectie

Geen zwemmen

t/m 17 jaar

Woensdag:

Minioren & Selectie

Geen zwemmen

t/m 17 jaar

 

Swimkick

18.30-19.15

t/m 17 jaar

Donderdag:

Selectie

Geen zwemmen

18 jaar en ouder

Vrijdag:

Minioren

17.30-18.30

t/m 17 jaar

 

Selectie

18.30-20.00

t/m 17 jaar

Kijk op onze web kalender voor de actuele tijden en informatie. www.zwemolympia.nl

Attachments:
FileDescriptionFile sizeCreated
Download this file (2020-10 ZV Olympia protocol verantwoord zwemmen oktober 2020.pdf)2020-10 ZV Olympia protocol verantwoord zwemmen oktober 2020.pdf 938 kB2020-10-18 10:48

Afdrukken E-mailadres